• 28.09.2016
    • 14:15
      Yannick Maden - Filippo Leonardi
    • 14:20
      Diego Sebastian Schwartzman - Paolo Lorenzi
    • 14:25
      Nikola Mektic - Paul Henri Mathieu
    • 14:30
      Paleo Faliro - Lavra Argiroupolis
    • 14:30
      Caroline Wozniacki - Agnieszka Radwanska
    • 14:45
      Johor Darul Takzim - Bengaluru
    • 15:00
      Smouha SC - Tanta FC
    • 15:00
      Dinamo Olimp Moscow (Youth) - Dinamo Kubgtu Krasnodar (Youth)
    • 15:00
      Snezhnye Barsy Astana - Belye Medvedi
    • 15:00
      Teshrin - Al Jazeera Hasakah
    • 15:00
      Valdinievole Montecatini - Jolly Montemurlo
    • 15:00
      Seregno Calcio - Caratese
    • 15:00
      FC Fsm - Solyaris-M
    • 15:00
      Prialit - Timiryazevets
    • 15:00
      ASD Trastevere - Nuorese
    • 15:00
      Francavilla - Rende
    • 15:00
      Troitsk - FC Zenit Moscow
    • 15:00
      Latvia (U17) - Moldova (U17)
    • 15:00
      Agia Eleousa - Petralona
    • 15:00
      Russia (U17) - Bosnia & Herzegovina (U17)
    • 15:00
      Sourmena - Peristeriou
    • 15:00
      Glyfada FC - Diana Ilioupolis
    • 15:00
      Ludogorets Razgrad (Youth) - Paris Saint Germain (Youth)
    • 15:00
      Prerov - SK Hranice
    • 15:00
      CA Barracas Central (Reserves) - Deportivo Tristan Suarez (Reserves)
    • 15:00
      Arsenal London (Youth) - FC Basel (Youth)
    • 15:00
      Apoel Nicosia FC (Youth) - AS Roma (Youth)
    • 15:00
      Egaleo Athens - Apollon Halandriou
    • 15:00
      Yshai Oliel - Nathaniel Lammons
    • 15:00
      Serbia (U17, Women) - Ukraine (U17, Women)
    • 15:00
      Bregalnica Stip - Gjorce Petrov
    • 15:20
      Geoffrey Blancaneaux - Ante Pavic
    • 15:25
      Yannick Mertens - Joao Monteiro
    • 15:30
      Bursa Buyuksehir Belediyesi (Women) - AO Markopoulou (Women)
    • 15:30
      FK Nove Zamky - Slovan Duslo Sala
    • 15:30
      Tj Visnove - Tatran Liptovsky Mikulas
    • 15:30
      Liptovska Stiavnica - Dunajska Streda
    • 15:30
      Bosonohy - Bohunice
    • 15:30
      FC Vion Zlate Moravce Vrable B - Vrable B
    • 15:30
      Wulver Dnipro - FC Petrikovka
    • 15:30
      SKM Liptovsky Hradok - Banik Kalinovo
    • 15:30
      Kelc - Morkovice
    • 15:30
      FC Sparta Brno - Tj Sokol Lanzhot
    • 15:30
      Boskovice - FK Mutenice
    • 15:40
      Tiago Cacao - Goncalo Oliveira
    • 16:00
      SSC Napoli (Youth) - Benfica (Youth)
    • 16:00
      Atletico Madrid (Youth) - Bayern Munich (Youth)
    • 16:00
      Rostov Don (Women) - Dynamo Moscow (Women)
    • 16:00
      Politeh SamGTU Samara (Women) - UMMC Jekaterinburg (Women)
    • 16:00
      Sharurspor FK - Moik Baku
    • 16:00
      AFK Chrudim - Slavia Prague
    • 16:00
      FC Cherepovets - Sdusshor 3 Vologda
    • 16:00
      Radziszowianka Radziszow - RKS Garbarnia Krakow
    • 16:00
      Lithuania (U17) - Turkey (U17)
    • 16:00
      Hungary (U17) - Liechtenstein (U17)
    • 16:00
      Concordia Knurow - Gornik Zabrze II
    • 16:00
      Wilki Wilcza - Gwarek Ornontowice
    • 16:00
      Maileen Nuudi - Steffi Carruthers
    • 16:00
      FK Nove Sady - FK San Jv Sumperk
    • 16:30
      FK Horovicko - SK Benesov
    • 16:30
      FK Kraluv Dvur - Loko Vltavin
    • 16:30
      Olympia Hradec Kralove - Stechovice
    • 16:30
      FK Litomerice - Domazlice
    • 16:30
      Olimpia Boruszowice - KS Ruch Radzionkow
    • 17:00
      Sporting Lisbon B - CD Cova Piedade
    • 17:00
      Nevezis - Vytautas
    • 17:00
      Olympique de Safi - FUS Rabat
    • 17:00
      Handball Club Zalau (Women) - HCM Roman (Women)
    • 17:00
      Dinamo 2 Leningradskaya Oblast (Youth) - Belogorye 2 (Youth)
    • 17:00
      Lada Togliatti - Dinamo Minsk
    • 17:00
      Uniao Madeira - Fafe
    • 17:00
      Leixoes - Gil Vicente
    • 17:00
      Olhanense - Benfica B
    • 17:00
      Luis Faria - Joao Domingues
    • 17:00
      Bianca Turati - Viktoriya Lushkova
    • 17:00
      Besiktas - Banvit Bandirma
    • 17:00
      Lech Ii Pozna - Gwardia Koszalin
    • 17:15
      Chertanovo M - m
    • 17:15
      Hajer Club - Al Feiha
    • 17:30
      Siauliai - Zalgiris
    • 17:30
      Lukko - Pelicans
    • 17:30
      Maritsa Plovdiv (Women) - Dinamo Bucuresti (Women)
    • 17:30
      Seinajoen JK - KuPS
    • 17:30
      LKP Motor Lublin - Podhale Nowy Targ
    • 17:30
      Erin Routliffe - Emiliana Arango
    • 17:45
      HC Vardar Pro Skopje - Gorenje
    • 18:00
      Lietuvos Rytas - Lietkabelis
    • 18:00
      Neptunas - Pieno Zvaigzdes
    • 18:00
      Celtic FC (Youth) - Manchester City (Youth)
    • 18:00
      Real Garcilaso - Union Comercio
    • 18:00
      El Sharkia SC - Al Masry Club
    • 18:00
      DVSC (Women) - Gyori Audi ETO KC (Women)
    • 18:00
      AK Bars Kazan - Jokerit
    • 18:00
      Neftekhimik Nizhnekamsk - Dinamo Riga
    • 18:00
      Pinar Karsiyaka - PAOK
    • 18:00
      Adana ASKI (Women) - AGU Spor (Women)
    • 18:00
      Thriamvos Chaidariou (Women) - Egaleo (Women)
    • 18:00
      Braga B - Aves
    • 18:00
      Santa Clara - Varzim
    • 18:00
      Penafiel - Guimaraes B
    • 18:00
      Flora Tallinn - Torva JK
    • 18:00
      HJK Helsinki (Youth) - Cork City (Youth)
    • 18:00
      Puskas Akademia (Youth) - PAOK Thessaloniki (Youth)
    • 18:00
      Rosenborg BK (Youth) - AIK Solna (Youth)
    • 18:00
      Nitra (Youth) - Malaga CF (Youth)
    • 18:00
      Zrinjski Mostar (Youth) - FC Zurich (Youth)
    • 18:00
      Julien Benneteau - Dustin Brown
    • 18:00
      NK Domzale (Youth) - FC Cukaricki (Youth)
    • 18:00
      Lukoil Academic Sofia - Royal Hali Gaziantep
    • 18:15
      ND Gorica - Koper
    • 18:30
      Barcelona - Club Joventut Badalona
    • 18:30
      Dynamo Moscow - Vityaz Podolsk
    • 18:30
      Rhein Neckar Lowen - Celje Pivovarna Lasko
    • 18:30
      Videx Grottazzolina - Potenza Picena
    • 18:30
      ZAON (Women) - Iraklis Kifisias (Women)
    • 18:30
      U.S. Bustese Calcio - Pro Patria
    • 18:30
      HPS - Tikka
    • 18:30
      Ronit Yurovsky - Katarina Adamovic
    • 18:30
      SV Grodig - Dornbirn
    • 18:55
      ATP Challenger TIburon - USA
    • 19:00
      Al Amir - Nile Shindi
    • 19:00
      Djurgaardens - Karlskrona
    • 19:00
      Portimonense - Porto B
    • 19:00
      Nykobing - Fremad Amager
    • 19:00
      Skive - Vejle
    • 19:00
      Ferrocarril Oeste - CA Colegiales
    • 19:00
      Rather SV - Duisburg
    • 19:00
      Bad Kreuznach - VfR Kandel
    • 19:15
      Itihad Khemisset - Ittihad Tanger
    • 19:30
      Free State Stars - Kaizer Chiefs
    • 19:30
      Baroka - Chippa United
    • 19:30
      Daniil Medvedev - Steve Darcis
    • 19:30
      Ok Kostanjevica Na Krki - Ljubljana Volley Ii
    • 20:00
      Helios Domzale - Krka
    • 20:00
      SV Bergisch Gladbach 09 - SpVg Wesseling Urfeld
    • 20:00
      Bangu - Boavista RJ
    • 20:00
      RW Frankfurt - Viktoria Urberach
    • 20:00
      Avai SC (U20) - Atletico PR (U20)
    • 20:00
      Lujan Sport Club - Centro Empleados Comercio
    • 20:00
      Angra Dos Reis Ec - Volta Redonda
    • 20:00
      Sport Recife PE (U20) - Palmeiras (U20)
    • 20:00
      Juventude Rs B - Ypiranga RS
    • 20:00
      Quentin Halys - Mitchell Krueger
    • 20:00
      Chieh Yu Hsu - Ellie Halbauer
    • 20:00
      Elise Mertens - Julia Elbaba
    • 20:00
      Michaella Krajicek - Mayo Hibi
    • 20:00
      Universidad Vasco (Women) - Embutidos Pajariel Bembibre PDM (Women)
    • 20:00
      Le Mans - Cholet
    • 20:00
      Bragantino SP (U20) - Atletico Mineiro MG (U20)
    • 20:15
      SC Magdeburg - Wetzlar
    • 20:15
      Juan Aurich - FBC Melgar
    • 20:30
      BM Benidorm - FC Barcelona
    • 20:30
      Lleida - L'Hospitalet
    • 20:30
      Espinardo Nueva Vanguardia - Ucam Murcia II Sangonera
    • 20:30
      Catania - Fondi
    • 20:30
      Perfumerias Avenida (Women) - Cadi ICG Software (Women)
    • 20:45
      Celtic - Manchester City
    • 20:45
      Borussia Monchengladbach - Barcelona
    • 20:45
      Atletico Madrid - Bayern Munchen
    • 20:45
      FC Rostov - PSV
    • 20:45
      Napoli - Benfica
    • 20:45
      Arsenal - Basel
    • 20:45
      Ludogorets Razgrad - PSG
    • 20:45
      Besiktas - Dynamo Kiev
    • 20:45
      Nantes - Chambery
    • 20:45
      Arsenal - Basel
    • 20:45
      BC Andorra - Manresa
    • 20:45
      Newcastle - Norwich
    • 20:45
      Leatherhead FC - Staines Town
    • 20:45
      Grays Athletic - Lowestoft Town
    • 20:45
      Coventry - AFC Wimbledon
    • 20:45
      Northwich Victoria - Kidsgrove Athletic FC
    • 20:50
      Ruben Bemelmans - Vincent Millot
    • 21:00
      Dep. JBL Del Zulia - Zulia FC
    • 21:00
      Al Ahly Cairo - Wadi Degla
    • 21:00
      CV Aguere - CV Arona Tenerife Sur
    • 21:00
      Huracan Las Heras - Palmira
    • 21:20
      Rola B. / Zemlja G. - Nielsen F. / Rubin N.
    • 21:30
      Difaa Hassani Jadidi - RSB Berkane
    • 21:30
      Estudiantes de Caracas - Caracas
    • 21:30
      Alison Van Uytvanck - Paula Cristina Goncalves
    • 21:30
      Sherazad Reix - Maria Sanchez
    • 22:00
      Portuguesa - Mineros de Guayana
    • 22:30
      Comerciantes Unidos - Alianza Lima
    • 23:00
      Guatemala - El Salvador
    • 23:00
      Monagas - Urena SC
    • 23:00
      Deportivo Walter Ferreti - Juventus Managua
    • 23:00
      Dep. Lara - Aragua
    • 23:00
      Dep. Anzoategui - Zamora
    • 23:45
      Universidad San Simon - Estudiantes de Bahia Blanca
  • 29.09.2016
    • 00:00
      Red Bull Brasil - Comercial
    • 00:00
      Figueirense SC (U20) - Botafogo RJ (U20)
    • 00:00
      Sam Groth - Tim Smyczek
    • 00:15
      Junior - Montevideo Wanderers
    • 00:15
      Chapecoense - Independiente
    • 00:30
      Atletico Penapolense - EC Agua Santa
    • 00:30
      Santos SP - Internacional RS
    • 00:30
      Atletico MG - Juventude RS
    • 01:00
      U. De Chile - Deportes Iquique
    • 01:00
      15 de Novembro RS - Sao Carlos SP
    • 01:00
      Sao Caetano - Mirassol
    • 01:00
      Panama - Nicaragua
    • 01:30
      DC United - Columbus Crew
    • 01:30
      Toronto FC - Orlando City
    • 01:30
      Montreal Impact - San Jose Earthquakes
    • 01:30
      Arevalo M. / Peralta J. - Paul T. / Shapovalov D.
    • 02:00
      Plaza Amador - Tigres
    • 02:00
      FC Dallas - Suchitepequez
    • 02:00
      Deportivo Toluca - Leon
    • 02:00
      Minnesota Lynx (Women) - Phoenix Mercury (Women)
    • 02:00
      Ciclista Olimpico de La Banda - Deportivo Libertad
    • 02:10
      Lanus - Boca Juniors
    • 02:45
      Flamengo RJ - Palestino
    • 02:45
      Santa Cruz PE - Independiente Medellin
    • 02:45
      Belgrano - Coritiba
    • 02:45
      Gremio RS - Palmeiras
    • 02:45
      Corinthians - Cruzeiro MG
    • 04:00
      Vancouver Whitecaps - Central FC
    • 04:00
      Monterrey - Don Bosco
    • 04:00
      Club America - Veracruz
    • 04:00
      Los Angeles Sparks (Women) - Chicago Sky (Women)
    • 04:30
      Seattle Sounders - Chicago Fire
    • 05:55
      WTA 2016 Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan - China
    • 09:00
      Gs Caltex - Hungkuk Pink Spiders (Women)
    • 10:55
      ATP Challenger Orleans - France
    • 12:30
      FC Bardez - SCC Cavelossim
    • 13:00
      Karpaty Lviv (U19) - Vorskla Poltava (U19)
    • 13:00
      Ha Noi T&T - Than Quang Ninh
    • 13:00
      Talk 'N Text Tropang Texters - Meralco Bolts
    • 13:00
      Dnipro Dnipropetrovsk (U19) - Volyn Lutsk (U19)
    • 13:00
      Agsu - FK Garadag Lokbatan
    • 13:30
      Balestier Khalsa II - Tampines Rovers II
    • 14:00
      Besiktas Cola Turka (Women) - Mersin Belediye (Women)
    • 14:00
      Novosibirsk - PSK Sakhalin
    • 14:00
      Neman Grodno - Slavia Mozyr
    • 14:30
      Sibir Novosibirsk - Metallurg Magnitogorsk
    • 15:00
      Krylia Sovetov Moscow - Strogino
    • 15:00
      Petrojet - Aswan FC
    • 15:00
      FC Spicul - FC Singerei
    • 15:00
      Avangard Omsk - Salavat Yulaev Ufa
    • 15:00
      CS Magura Cisnadiei (Women) - ASC Corona 2010 Brasov (Women)
    • 15:00
      Lokomotiv Civs - Nova-2
    • 15:00
      Fenerbahce - Ziraat Bankasi
    • 15:00
      Trudovye Rezervy - Sash-4
    • 15:30
      CSM Bucuresti (Women) - SCM Craiova (Women)
    • 15:30
      Fc Start Ivankivci - Fc Ingulets 3 Petrovo
    • 16:00
      Samsun Canik Belediye Sports Club - Adana Aski (Women)
    • 16:00
      Besiktas - Sariyer (Women)
    • 16:00
      Grel Trute - Szarotka Rokiciny Podhalanskie
    • 16:00
      Korona Piekielnik - Ks Babia Gora Lipnica Wielka
    • 16:00
      Zawrat Bukowina Tatrzanska - Wierchy Rabka
    • 16:30
      ES Sahel - US Ben Guerdane
    • 16:30
      Faros Keratsiniou - Ethnikos Pireaus
    • 17:00
      Gabala - Mainz
    • 17:00
      FC Astana - Young Boys
    • 17:00
      CZ Jena - Energie Cottbus
    • 17:00
      Talaea El Gaish - Ismaily SC
    • 17:00
      Olympik Mytishchi - UOR 5 Egorievsk
    • 17:00
      Dinamo Baumit Bucuresti - Motor Zaporozhye
    • 17:00
      Besiktas Istanbul - Inegol Bursa
    • 17:30
      Assat - Pelicans
    • 17:30
      Karpat - HPK
    • 17:30
      KooKoo - Vaasan Sport
    • 17:45
      Maccabi Rishon Lezion - Hapoel Jerusalem
    • 18:00
      Koge - Helsingor
    • 18:00
      Maccabi Netanya - Hapoel Jerusalem
    • 18:00
      Al Shabab Al Arabi - Al Ahli Dubai
    • 18:00
      Dinamo Tbilisi (Youth) - Kairat Almaty (Youth)
    • 18:00
      Tsmoki Minsk - Rilski Sportist
    • 18:00
      U Banca Transilvania Cluj - AEK Larnaca
    • 18:00
      Prievidza - CSM Oradea
    • 18:00
      Agu Spor (Women) - Mbk Dogus Hastanesi
    • 18:00
      Halkbank Volley - Canakkale (Women)
    • 18:00
      JK Piraaja Tallinn - FC Levadia Tallinn III
    • 18:00
      Infonet II - Viljandi Tulevik
    • 18:30
      Juventus - FC Porto
    • 18:30
      SKA St. Petersburg - HC Red Star Kunlun
    • 18:30
      Sochi - Yugra
    • 19:00
      Zurich - Osmanlispor
    • 19:00
      Hapoel Beer Sheva - Southampton
    • 19:00
      Steaua Bucharest - Villarreal
    • 19:00
      Fiorentina - Qarabag FK
    • 19:00
      Schalke - Salzburg
    • 19:00
      Ajax - Standard Liege
    • 19:00
      Shakhtar Donetsk - Braga
    • 19:00
      Gent - Konyaspor
    • 19:00
      Sparta Prague - Inter
    • 19:00
      Slovan Liberec - PAOK
    • 19:00
      Krasnodar - Nice
    • 19:00
      Celta Vigo - Panathinaikos
    • 19:00
      Orebro - Brynas
    • 19:00
      HV 71 - Frolunda
    • 19:00
      Skelleftea AIK - Vaxjo
    • 19:00
      Farjestad - Malmo
    • 19:00
      Lulea - Leksands
    • 19:00
      Cedevita Zagreb - Buducnost Podgorica
    • 19:00
      Mornar - Igokea
    • 19:00
      AIK - MODO
    • 19:00
      Sodertelje Kings - Kataja Joensuu
    • 19:00
      Nile Shindi - Ahli Al Khartoum
    • 19:30
      Mors Thy Handbold - KIF Kolding
    • 19:30
      Dornbirn - EC KAC
    • 19:30
      SV Union Meppen (Women) - BV Cloppenburg (Women)
    • 20:00
      Al Nasr Taaden - El Zamalek
    • 20:00
      Maccabi Tel Aviv - Ironi Nahariya
    • 20:00
      Hapoel Rishon Letzion - Ak Ness Ziona
    • 20:00
      Ca Brown De Adrogue - Deportivo Riestra
    • 20:15
      Arandina - Atletico Astorga
    • 20:30
      Openjobmetis Varese - Benfica
    • 20:30
      VS IBV - Stjarnan
    • 20:45
      Toulouse - Paris
    • 21:00
      Mega Leks - Union Olimpija
    • 21:00
      La Roda - Albacete Balompie
    • 21:05
      Zenit - AZ Alkmaar
    • 21:05
      St. Etienne - Anderlecht
    • 21:05
      Fenerbahce - Feyenoord
    • 21:05
      Athletic Bilbao - Rapid W.
    • 21:05
      Genk - Sassuolo
    • 21:05
      Austria W. - Plzen
    • 21:05
      Dundalk - Maccabi Tel Aviv
    • 21:05
      Manchester Utd - Zorya
    • 21:05
      Olympiacos - APOEL
    • 21:05
      Roma - Astra Giurgiu
    • 21:30
      Haukar Hafnarfjordur - Fram Reykjavik
    • 22:00
      Bucaneros De La Guaira - Aragua Voleibol Club
    • 22:30
      Defensor La Bocana - Cesar Vallejo
    • 23:00
      Honduras - El Salvador
    • 23:00
      Ponte Preta SP (U20) - Flamengo RJ (U20)
    • 23:45
      Hebraica Macabi - Universidad San Simon
  • 30.09.2016
    • 00:00
      Jorge Wilstermann - Guabira Montero
    • 00:15
      Dep. La Guaira - San Lorenzo
    • 01:00
      Patriotas FC - Rionegro FC
    • 01:00
      Dominican Republic - Nicaragua
    • 02:00
      Police United - CD Olimpia
    • 02:00
      Goias - Parana Clube PR
    • 02:00
      Deportivo Rodeo Del Medio - San Martin de Mendoza
    • 02:00
      Deportivo Valdivia - Estudiantes de Bahia Blanca
    • 02:30
      Sports Boys Warnes - Oriente Petrolero
    • 02:45
      Cerro Porteno - Santa Fe
    • 03:00
      Deportivo Pasto - Alianza Petrolera
    • 04:00
      Honduras Progreso - W Connection FC
    • 09:00
      Gyeongbuk Gimcheon High Pass - Kgc
    • 09:00
      Wooricard Hansae - Incheon Korean Air Jumbos
    • 09:00
      Kb Stars - Cheonan Hyundai Capital Skywalkers
    • 14:00
      Venezuela (U17, Women) - Germany (U17, Women)
    • 14:00
      Vorskla Poltava (U21) - Olimpik Donetsk (U21)
    • 14:00
      Kuzbass Kemerovo - Dinamo Moscow
    • 15:00
      Dinamo Lo - Lokomotiv Novosibirsk
    • 15:30
      Fakel Novy Urengoy - Belogorie Belgorod
    • 15:50
      Malkiya Club - Al Hala Muharraq
    • 16:00
      Misr Lel Makasa - Enppi
    • 16:00
      Ural Ufa - Zenit Kazan
    • 17:00
      CSMS Iasi - Poli Timisoara
    • 17:10
      Litvinov - Vitkovice
    • 17:30
      SaiPa - Ilves
    • 18:00
      Odense - Aarhus
    • 18:00
      Ruch Chorzow - Zaglebie
    • 18:00
      Eisbaren Bremerhaven - Phoenix Hagen
    • 18:00
      Neftekhimik Nizhnekamsk - Dinamo Minsk
    • 18:05
      Al Riffa - Al Hidd
    • 18:30
      Austria Lustenau - Floridsdorfer AC
    • 18:30
      LASK Linz - Liefering
    • 18:30
      Nurnberg - Union Berlin
    • 18:30
      Erzgebirge Aue - Bochum
    • 18:30
      Kapfenberger SV - Horn
    • 18:30
      Sandhausen - Dynamo Dresden
    • 18:30
      W. Neustadt - BW Linz
    • 18:30
      Al Ittihad Al Sakandary - El Daklyeh
    • 19:00
      Bodo Glimt - Stromsgodset
    • 19:00
      Beroe Stara Zagora - Cherno More Varna
    • 19:00
      Ürdün - Spain (U17, Women)
    • 19:00
      Akhisar Belediye GS - Genclerbirligi
    • 19:00
      Helsingborg - Hammarby
    • 19:00
      Bayern Munchen - s.Oliver Baskets
    • 19:00
      Basketball Lowen Braunschweig - Brose Baskets
    • 19:00
      Bonn - Frankfurt Skyliners
    • 19:00
      AL Hilal - Alamal Atbara
    • 19:00
      Nova Novokuybyishevsk - Gazprom Yugra Surgutsky
    • 19:30
      Alpla HC Hard - Fivers Margareten
    • 19:30
      Targu Mures - CFR Cluj
    • 20:00
      Laval - Clermont
    • 20:00
      Reims - Auxerre
    • 20:00
      Zwolle - Den Haag
    • 20:00
      AC Ajaccio - Brest
    • 20:00
      Nimes - Bourg Peronnas
    • 20:00
      Amiens - Troyes
    • 20:00
      Niort - Orleans
    • 20:00
      Tours - GFC Ajaccio
    • 20:00
      Lens - Red Star Saint Ouen
    • 20:00
      Real Madrid - Unicaja Malaga
    • 20:15
      Silkeborg - Nordsjalland
    • 20:30
      RB Leipzig - Augsburg
    • 20:30
      WSG Wattens - Wacker Innsbruck
    • 20:30
      Brescia - Bari
    • 20:30
      Gornik Leczna - Lech Poznan
    • 20:30
      MHP Riesen Ludwigsburg - BG Gottingen
    • 20:30
      Walter Tigers Tubingen - Giessen
    • 20:30
      Science City Jena - Alba Berlin
    • 20:30
      Rasta Vechta - Bayreuth
    • 20:45
      Cork City - Wexford Youths
    • 20:45
      Bray Wanderers - Bohemians
    • 20:45
      Real Sociedad - Real Betis
    • 20:45
      Motherwell - Hearts
    • 20:45
      Rennes - Guingamp
    • 21:00
      Everton - Crystal Palace
    • 21:00
      El Entag El Harby - Al Moqawloon Al Arab
    • 21:30
      Tondela - Pacos Ferreira
    • 22:30
      Fuerza Amarilla S.C. - Club Sport Emelec
  • 01.10.2016
    • 00:00
      Botafogo SP - ABC RN
    • 00:00
      Quilmes - Olimpo Bahia Blanca
    • 00:15
      EC Bahia BA - Criciuma
    • 01:30
      Luverdense - Tupi MG
    • 01:30
      Sampaio Correa - Vila Nova GO
    • 02:00
      Houston Dynamo - New York City
    • 02:00
      Botafogo PB - Boa EC MG
    • 02:30
      Avai - Paysandu PA
    • 04:00
      Club Tijuana - Atlas
    • 04:05
      Murcielagos - Celaya
    • 04:55
      WTA China Open, Beijing - China
    • 07:00
      Kashima Antlers - Omiya Ardija
    • 07:00
      Nagoya - Avispa Fukuoka
    • 07:05
      Urawa Red Diamonds - Gamba Osaka
    • 08:00
      Jubilo Iwata - Niigata Albirex
    • 09:30
      Ventforet Kofu - Yokohama Marinos
    • 10:05
      Banik Sokolov - Varnsdorf
    • 11:00
      Malaysia (Sepang) GP - Pole
    • 11:00
      Roma (Youth) - Inter (Youth)
    • 11:00
      Tom Tomsk - Ural
    • 11:30
      Sagan Tosu - Vegalta Sendai
    • 12:00
      Shonan Bellmare - Kashiwa Reysol
    • 12:00
      Sanfrecce Hiroshima - FC Tokyo
    • 12:00
      Vissel Kobe - Kawasaki Frontale
    • 12:30
      Sibir Novosibirsk - Salavat Yulaev Ufa
    • 12:45
      Rio Ave - Estoril
    • 13:00
      Granada - Leganes
    • 13:00
      Hannover - St. Pauli
    • 13:00
      Fortuna Dusseldorf - Karlsruher
    • 13:00
      Juventus (Youth) - Sassuolo (Youth)
    • 13:00
      Avangard Omsk - Traktor Chelyabinsk
    • 13:15
      Dundee FC - Celtic
    • 13:30
      Swansea - Liverpool
    • 13:30
      Krylya Sovetov Samara - Anzhi
    • 14:00
      FK Sergiev Posad - Vidnoe
    • 14:00
      PS Kemi - Seinajoen JK
    • 14:00
      VfR Aalen - Preussen Munster
    • 14:00
      GIF Sundsvall - Jonkopings Sodra
    • 14:00
      Duisburg - Chemnitzer
    • 14:15
      PFC Montana - Gorna Oryahovitsa
    • 15:00
      Ternana - Verona
    • 15:00
      Avellino - Pro Vercelli
    • 15:00
      Frosinone - Perugia
    • 15:00
      Virtus Entella - Vicenza
    • 15:00
      Trapani - Cittadella
    • 15:00
      Spal - Salernitana
    • 15:00
      Benevento - Novara
    • 15:00
      Strasbourg - Valenciennes
    • 15:00
      Karabukspor - Trabzonspor
    • 15:00
      Kasimpasa - Kayserispor
    • 15:30
      Freiburg - Eintracht Frankfurt
    • 15:30
      Bayern Munchen - FC Koln
    • 15:30
      Ingolstadt - Hoffenheim
    • 15:30
      Stabaek - Lillestrom
    • 15:30
      Darmstadt - Werder Bremen
    • 15:30
      Hertha Berlin - Hamburger
    • 15:30
      Arka Gdynia - Piast Gliwice
    • 15:30
      Northeast United FC - Kerala Blasters FC
    • 16:00
      West Ham - Middlesbrough
    • 16:00
      Sunderland - West Bromwich
    • 16:00
      Watford - Bournemouth
    • 16:00
      Rotherham - Newcastle
    • 16:00
      Hull City - Chelsea
    • 16:00
      Huesca - Almeria
    • 16:00
      Stjarnan - Vikingur Olafsvik
    • 16:00
      Throttur Reykjavik - Vikingur Reykjavik
    • 16:00
      Valur Reykjavik - IA Akranes
    • 16:00
      KR Reykjavik - Fylkir Reykjavik
    • 16:00
      Ostersunds FK - Falkenbergs
    • 16:00
      Breidablik Kopavogur - Fjolnir
    • 16:00
      Wolfsberger AC - Altach
    • 16:00
      Hacken - Malmo
    • 16:00
      FH Hafnarfjordur - IBV Vestmannaeyjar
    • 16:00
      Horsens - Esbjerg
    • 16:00
      Ards FC - Carrick Rangers
    • 16:00
      Glentoran - Linfield
    • 16:00
      Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula
    • 16:00
      Crusaders - Cliftonville
    • 16:00
      Glenavon - Portadown
    • 16:00
      Stal Kamianske - Chernomorets Odessa
    • 16:00
      Ballinamallard Utd - Dungannon
    • 16:00
      Coleraine - Ballymena Utd
    • 16:00
      Fluminense - Sport Recife PE
    • 16:00
      FC Kuban Krasnodar - Yenisey Krasnoyarsk
    • 16:00
      Karlskrona - Farjestad
    • 16:00
      HV 71 - Skelleftea AIK
    • 16:00
      Brynas - Linkopings
    • 16:00
      Spartak Moscow - HC Red Star Kunlun
    • 16:00
      KalPa - HPK
    • 16:00
      Vaasan Sport - Karpat
    • 16:00
      Jukurit - Ilves
    • 16:00
      JYP - SaiPa
    • 16:00
      Pelicans - KooKoo
    • 16:15
      Sevilla - Alaves
    • 16:30
      Botev Plovdiv - CSKA Sofia
    • 17:00
      PSG - Bordeaux
    • 17:00
      Chaves - Belenenses
    • 17:00
      Antofagasta - San Luis Quillota
    • 17:00
      Frig Morrazo Cangas - Fraikin BM Granollers
    • 17:30
      HC Vardar Pro Skopje - Meshkov Brest
    • 17:45
      Vaduz - Sion
    • 18:00
      Zulte Waregem - Charleroi
    • 18:00
      Gimnastic - Sevilla B
    • 18:00
      Lugo - Mallorca
    • 18:00
      Alcorcon - Elche
    • 18:00
      Pescara - Chievo
    • 18:00
      Sogndal - Brann
    • 18:00
      Rizespor - Besiktas
    • 18:00
      Gaziantepspor - Bursaspor
    • 18:00
      Wisla Plock - Wisla Krakow
    • 18:00
      Ulm - Oldenburg
    • 18:30
      Osasuna - Las Palmas
    • 18:30
      Wolverhampton - Norwich
    • 18:30
      Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund
    • 18:30
      Vitesse - Groningen
    • 18:30
      Admira - Mattersburg
    • 18:30
      Terek Grozny - FK Orenburg
    • 18:30
      Vorskla Poltava - Olimpik Donetsk
    • 18:30
      Dnipro - Oleksandriya
    • 18:30
      SLUC Nancy - Limoges CSP
    • 18:30
      Nantes - Besiktas Istanbul
    • 18:30
      Leksands - Orebro
    • 18:30
      Vaxjo - Lulea
    • 19:00
      Real Madrid B - Rayo Majadahonda
    • 19:00
      Estudiantes - Sevilla
    • 19:15
      Guimaraes - Sporting Lisbon
    • 19:30
      Real Zaragoza - Cordoba
    • 19:30
      Aldosivi - Talleres Cordoba
    • 19:45
      Roda - NEC Nijmegen
    • 19:45
      Heerenveen - PSV
    • 20:00
      Nantes - Bastia
    • 20:00
      Caen - Toulouse
    • 20:00
      Lille - Nancy
    • 20:00
      Dijon - Montpellier
    • 20:00
      Metz - Monaco
    • 20:00
      Galway United - Finn Harps
    • 20:00
      Basel - Thun
    • 20:00
      Cobresal - O`Higgins
    • 20:00
      Obradoiro CAB - Laboral Kutxa
    • 20:05
      Slavia Prague - Karvina
    • 20:30
      Longford Town - Dundalk
    • 20:30
      Legia Warsaw - Lechia Gdansk
    • 20:30
      Okapi Aalstar - Basic Fit Brussels
    • 20:45
      La Coruna - Sporting Gijon
    • 20:45
      G.A. Eagles - Excelsior
    • 20:45
      Udinese - Lazio
    • 21:00
      Sao Paulo - Flamengo RJ
    • 21:00
      Chapecoense - Vitoria BA
    • 21:00
      Bragantino - CRB
    • 21:00
      Santos SP - Atletico PR
    • 21:30
      Nacional - Porto
    • 21:30
      Botafogo RJ - Corinthians
    • 21:30
      Nautico PE - Vasco Da Gama RJ
    • 21:30
      Ponte Preta - Atletico MG
    • 23:00
      Racing Club - CA Patronato Parana
    • 23:30
      Cruzeiro MG - Gremio RS
    • 23:30
      Londrina - Oeste SP
  • 02.10.2016
    • 00:00
      Cruz Azul - Veracruz
    • 00:00
      Queretaro - Santos Laguna
    • 01:00
      New York Red Bulls - Philadelphia Union
    • 01:30
      Toronto FC - DC United
    • 01:30
      New England Revolution - Sporting Kansas City
    • 01:30
      Columbus Crew - Chicago Fire
    • 02:00
      Internacional RS - Figueirense
    • 02:00
      Monterrey - Club America
    • 02:00
      Volta Redonda - CSA AL
    • 02:06
      Leon - Tigres
    • 03:00
      Colorado Rapids - Portland Timbers
    • 03:00
      FC Dallas - LA Galaxy
    • 04:00
      Necaxa - Deportivo Toluca
    • 04:30
      San Jose Earthquakes - Real Salt Lake
    • 06:00
      Mito Hollyhock - Montedio Yamagata
    • 06:00
      Thespakusatsu - JEF United
    • 06:00
      Kamatamare Sanuki - Matsumoto Yamaga
    • 06:00
      V Varen Nagasaki - Tokushima Vortis
    • 07:00
      Cerezo Osaka - Shimizu S Pulse
    • 07:00
      Renofa Yamaguchi - Roasso Kumamoto
    • 07:00
      Giravanz Kitakyushu - Consadole Sapporo
    • 08:00
      Kyoto Sanga - Zwiegen Kanazawa
    • 09:00
      Malaysia (Sepang) GP - Race
    • 09:00
      Machida Zelvia - Tokyo Verdy
    • 11:00
      Gifu - Fagiano Okayama
    • 12:00
      Valencia - Atletico Madrid
    • 12:00
      UCAM Murcia - Mirandes
    • 12:00
      Aalborg - SonderjyskE
    • 12:00
      Ehime - Yokohama FC
    • 12:00
      Enel Brindisi - Dolomiti Energia Trento
    • 12:15
      Benfica B - Santa Clara
    • 12:30
      Empoli - Juventus
    • 12:30
      Ajax - Utrecht
    • 12:30
      Fuenlabrada - Bilbao
    • 12:30
      Manresa - Barcelona
    • 12:30
      Murcia - Joventut
    • 12:30
      CAI Zaragoza - Valencia
    • 13:00
      Manchester Utd - Stoke City
    • 13:00
      Volyn Lutsk - Karpaty Lviv
    • 13:30
      Heidenheim - Braunschweig
    • 13:30
      Kaiserslautern - Arminia Bielefeld
    • 13:30
      Wurzburger Kickers - 1860 Munich
    • 13:45
      Young Boys - St. Gallen
    • 13:45
      Lausanne - Lugano
    • 14:00
      Lyngby - Midtjylland
    • 14:05
      BFC Dynamo - Lokomotive Leipzig
    • 14:30
      Club Brugge - Gent
    • 14:30
      Heracles - Twente
    • 14:30
      Willem II - Feyenoord
    • 14:45
      Dundalk - Derry City
    • 15:00
      Angers - Marseille
    • 15:00
      Bologna - Genoa
    • 15:00
      Cesena - Latina
    • 15:00
      Atalanta - Napoli
    • 15:00
      Cagliari - Crotone
    • 15:00
      Sampdoria - Palermo
    • 15:00
      Gefle - Elfsborg
    • 15:00
      Kalmar - IFK Goteborg
    • 15:00
      Galatasaray - Antalyaspor
    • 15:00
      Alanyaspor - Basaksehir
    • 15:00
      Wohlen - Zurich
    • 15:15
      Tottenham - Manchester City
    • 15:15
      Leicester - Southampton
    • 15:30
      Mjondalen - Sandnes Ulf
    • 15:30
      Wolfsburg - Mainz
    • 15:30
      Haugesund - Sarpsborg 08
    • 15:30
      Slask Wroclaw - Termalica Nieciecza
    • 15:30
      Cracovia - Korona Kielce
    • 15:30
      Zenit St. Petersburg - FC Spartak Moscow
    • 15:30
      Hobro - Vejle
    • 15:30
      Atletico de Kolkata - Chennaiyin FC
    • 15:30
      Phoenix Hagen - Science City Jena
    • 15:30
      Frankfurt Skyliners - Eisbaren Bremerhaven
    • 15:30
      EC KAC - Innsbruck
    • 16:00
      Girona - Reus Deportiu
    • 16:00
      Viborg - FC Copenhagen
    • 16:00
      Grasshoppers - Luzern
    • 16:00
      Shakhtar Donetsk - Zorya
    • 16:15
      Real Madrid - Eibar
    • 16:30
      Salzburg - Sturm Graz
    • 16:30
      Ried - Rapid W.
    • 16:45
      Sparta Rotterdam - AZ Alkmaar
    • 16:45
      Levski Sofia - FC Dunav Ruse
    • 16:55
      St. Patricks - Cork City
    • 17:00
      Donchanka Azov (Women) - Kubanochka M Krasnodar (Women)
    • 17:00
      Nice - Lorient
    • 17:00
      Setubal - Maritimo
    • 17:00
      Benfica - Feirense
    • 17:30
      Burnley - Arsenal
    • 17:30
      Ascoli - Spezia
    • 17:30
      Schalke - Borussia Monchengladbach
    • 17:30
      KuPS - Inter Turku
    • 17:30
      Lahti - Ilves
    • 17:30
      VPS - Rovaniemi PS
    • 17:30
      Djurgarden - Orebro
    • 17:30
      AIK - IFK Norrkoping
    • 17:30
      Mariehamn - PK 35
    • 17:45
      Levante - Valladolid
    • 18:00
      Real Oviedo - Numancia
    • 18:00
      Tenerife - Getafe
    • 18:00
      Milan - Sassuolo
    • 18:00
      Torino - Fiorentina
    • 18:00
      Tromso - Molde
    • 18:00
      Aalesunds - Odds BK
    • 18:00
      Rosenborg - Valerenga
    • 18:00
      Konyaspor - Adanaspor
    • 18:00
      Brondby - Randers
    • 18:00
      Osmanlispor - Fenerbahce
    • 18:00
      Jagiellonia - Pogon Szczecin
    • 18:00
      Krasnodar - Rubin Kazan
    • 18:00
      FC BATE Borisov - Isloch
    • 18:00
      Bayreuth - s.Oliver Baskets
    • 18:00
      Giessen - Basketball Lowen Braunschweig
    • 18:00
      MHP Riesen Ludwigsburg - Bonn
    • 18:00
      Azimut Modena - Biosi Indexa Sora
    • 18:30
      Malaga - Athletic Bilbao
    • 18:30
      Espanyol - Villarreal
    • 18:30
      Dynamo Kiev - Zirka Kirovohrad
    • 18:30
      Gran Canaria - Iberostar Tenerife
    • 18:30
      Strasbourg IG - Asvel Lyon Villeurbanne
    • 19:00
      Boavista - Moreirense
    • 19:00
      Orlando City - Montreal Impact
    • 19:00
      Austria W. - St. Polten
    • 19:00
      Ludogorets Razgrad - Neftochimik 1962 Bourgas
    • 19:00
      UNAM Pumas - Chiapas FC
    • 20:00
      Rayo Vallecano - Cadiz
    • 20:00
      Viking - Start
    • 20:00
      Plzen - Hradec Kralove
    • 20:00
      Deportes Iquique - Palestino
    • 20:30
      FC Rostov - CSKA Moscow
    • 20:45
      Lyon - St. Etienne
    • 20:45
      Celta Vigo - Barcelona
    • 20:45
      Roma - Inter
    • 20:45
      Capo d'Orlando - Ea7 Emporio Armani Milano
    • 21:15
      Arouca - Braga
  • 03.10.2016
    • 01:00
      Puebla - Pachuca
    • 02:00
      Vancouver Whitecaps - Seattle Sounders
    • 13:00
      BG Gottingen - Bayern Munchen
    • 15:00
      Spain (U17, Women) - New Zealand (U17, Women)
    • 15:30
      Alba Berlin - Ulm
    • 16:00
      FC Pune City - Mumbai City FC
    • 16:30
      Kolner Haie - Straubing Tigers
    • 18:00
      Brose Baskets - Walter Tigers Tubingen
    • 18:00
      Oldenburg - Rasta Vechta
    • 18:00
      Germany (U17, Women) - Canada (U17, Women)
    • 19:30
      Aarhus - GOG Handbold
    • 19:45
      Wil - Schaffhausen
    • 20:15
      Stuttgart - Greuther Furth
    • 20:30
      Carpi - Pisa
    • 20:30
      Le Havre - Sochaux
    • 20:45
      Vanoli Cremona - The Flexx Pistoia
    • 20:45
      Alessandria - Cremonese
  • 04.10.2016
    • 02:00
      Atletico Tucuman - Huracan
    • 16:30
      Athletic FC United (U21) - Dalkurd (U21)
    • 18:00
      IF Elfsborg (U21) - IFK Norrkoping FK (U21)
  • 05.10.2016
    • 02:00
      Deportes Tolima - Junior
  • 06.10.2016
    • 02:00
      Nacional Medellin - Santa Fe
    • 16:00
      OB Odense - Esbjerg
    • 18:15
      Bakken Bears - Banco Di Sardegna Sassari
  • 09.10.2016
    • 00:00
      Envigado - Boyaca Chico
  • 15.10.2016
    • 05:35
      Japan (Twin Ring Motegi) - Moto3 - Pole
    • 07:10
      Japan (Twin Ring Motegi) - MotoGP - Pole
    • 08:05
      Japan (Twin Ring Motegi) - Moto2 - Pole
  • 16.10.2016
    • 04:00
      Japan (Twin Ring Motegi) - Moto3 - Race
    • 05:20
      Japan (Twin Ring Motegi) - Moto2 - Race
    • 07:00
      Japan (Twin Ring Motegi) - MotoGP - Race
  • 19.10.2016
    • 13:30
      Warriors Fc Ii - Home United Ii
  • 30.10.2016
    • 14:30
      MFK Kosice - Lokomotiva Kosice
  • 30.12.2016
    • 18:00
      Hapoel Jerusalem - Maccabi Herzliya
  • 04.01.2017
    • 13:00
      Univ. Goldis Icim (Women) - Csu Acsa Terapia Cluj Napoca
  • 08.01.2017
    • 16:00
      ACS BC Sirius TG. Mures (Women) - CS Politehnica National Iasi (Women)
    • 17:00
      Cs Phoenix Galati - BC Teleorman Alexandria (Women)